KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED


1. Millal peaksin tellimuse esitama? 

Tellimuse peaks esitama vähemalt 2 päeva ette. Lihtamaid torte, kooke ja kringleid saab vahel tellida ka juba järgmiseks päevaks. Selleks kirjuta kas meie Facebook-i lehele, saada email aadressile mvarakamber@gmail.com või helista numbril 53490747, siis saame võimalusel varasemas ajas kokku leppida. Olles teie tellimuse kätte saanud, saadame kinnituse teie e-posti aadressile. Kui ilmneb vajadus millegi täpsustamiseks, võetakse teiega ühendust telefoni või e-posti teel.

 

2. Kui palju maksab tordi kilo?

Tordi kilo hind on välja toodud kodulehel. Vastavalt tellija kaunistustele ja erisoovidele võib kilo hind muutuda. Sel juhul saadetakse kliendile lisaarve. 

 

3. Kuidas arvestada tordi/koogi/kringli suurust?  

Ühele maiasmokale soovitan 150-200 g  magusat/soolast. Oleneb ka muust pakutavast peolaual ning tootest endast. Näiteks kui peolaual on ainult kringel, võiks seda olla isegi 200-250 täiskasvanud kohta. Pane tähele, et kattega (karamell/sokolaad) kringel kaalulub oluliselt rohkem ja on suuruselt väiksem kui tuhksuhkruga kaetud kringel.

 

4. Kaunistused

Kilo hinna sees on lihtsamad kaunistused (nimi, vanus, marjad/puuviljad). Samuti kasutan teinekord tordil eluslilli, mis on  sertifitseeritud ning lubatud tortidele panna. Minu torte ehivad Luxvegi lilled.

  1. Lisasoovid kaunistuste osas palun kirjutada 'Lisa märkmed kohaletoimetamise info' kasti.
  2. Tortide pildid kodulehel on illustratiivsed!

5. Tellimuse kättesaamine

  1. Telimuse kättesaamise kuupäev ja kellaaeg palun märkida ostu vormistades 'Lisa märkmed kohaletoimetamise info' kasti
  2. Kui juhtub, et  teie soovitud toodet ei jõua  valmistada, teavitame teid sellest teie tellimuse esitamise kättesaamisel. Kindlasti leiame teile sobiva asendustoote. Kui meie pakkumine ei sobi, on teil võimalus tellimus tühistada. Soovi korral toode asendatakse.  Tellimuse saab kätte kokkulepitud ajal Maiasmoka Varambrist (Papli 6, Tõrvandi,  Tartu)
  3. Soovi korral pakun ka transporti. (Ülenurme ja Tõrvandi piires 5 €,  Tartu linna piires 7€. Tartust kaugemal kokkulepitud hinnaga). Transpordi soovist kirjutada 'Lisa märkmed kohaletoimetamise info' kasti. Sel juhul saadetakse kliendile lisaarve.

6. Toiduvärvid

8. jaanuaril 2022 avaldati Euroopa Liidu Teatajas Komisjoni määrus 2022/63, millega muudetakse toidu lisaainete määrust 1333/2008. Määrus 2022/63 jõustub 7. veebruaril 2022. Muudatusega keelatakse titaandioksiidi (E 171) kasutamine toidu lisaainena, samuti ei tohi seda toiduvärvina otse müüa tarbijale. Keelatud on kuldne ja valge toiduvärv, kullapaber on lubatud. Kõik teised värvid on küll lubatud, aga magusatootja lehel peab olema nüüdsest kirjas, et kasutan toiduvärve, mis võivad mõjuda laste tähelepanule ja aktiivsusele.  E110, E104, E122, E129, E101, E124.
Teadmiseks tuleb võtta see aga tortide kaunistuste puhul (pildid, lilled, kujud, värvilised kreemid, printpildid,  kus on kasutatud toiduvärve.)
Muudatusega kohanemiseks on üleminekuaeg. Kuni 7. augustini 2022 võib jätkuvalt turule viia toitu, mis on toodetud enne 7. veebruari 2022 kohaldatavate eeskirjade kohaselt. Pärast 7. augustit 2022 võib selline toit jääda turule kuni minimaalse säilimisaja või tarvitamise tähtpäeva lõpuni.
Kasutame oma toodetes minimaalselt toiduvärve, kuid teinekord siiski vastavalt kliendi soovidele .